از نوستالژی ها سهمی هم به ما دهید...

از هم نسل های پدر و مادرم بسیار شنیده ام که به دلیل جنگ در بهترین سال های عمرشان نسل خودشان را نسل سوخته خطاب میکنند.حرفشان درست،قبول میکنیم اما من به یک دلیل خیلی مهم میگویم نسل ما دهه هفتادی ها کم سوخته نیست و دلیل آن هم نداشتن "نوستالژی" ست.هرچه کارتون های دوران بچگیم را در ذهنم بالا و پایین میکنم،آن ها را بازپخشی از دهه شصت میبینم.در دوران کودکی ِ ما آتاری و سگا کم کم نسلش برداشته شده بود و کامپیوتر فراگیر نبود و فقط در خانواده هایی که پدری دوست دار ِ فرزندان مثل ما داشتند دیده میشد..

حالا وقتی شبکه سه برنامه یادگاری را میگذارد بین این که این که این خاطراتی که پخش میکند برای ما بود یا دهه شصتی ها محکوم به سکوت میشوم و که ما را چه به این چیزها؟یا وقتی رادیو هفت چهارشنبه ها کتاب  داستان ها و اسباب بازی های شصتی ها را نشان میدهد،با خودم میگویم یعنی ما هم نوستالژی خواهیم داشت؟

nostalzhi

   

/ 10 نظر / 5 بازدید
آیدین

نه دیگه...این نوستالژی ها فقط مال ما شصتی هاست اونم اوایل شصت...اونم برای کساییکه هنوز آزیر زنگ خطر جنگ هنوز تو گوششونه...[چشمک]

آشنا...

آقامن که این یادگاری رومیبینم هیچی ازگذشته یادم نمیاد،آخه مانیمه دومی های دها ی هفتادازاین چیزانداشتیم.ولی این آتاری روداشتیم... یاعلی...

پریسا

یادمه اگه کل هفته دختر خوبی بودم اجازه داشتم پنج شنبه ها آتاری بازی کنم تازه اونم اهی بچه ی مهمانان عزیز تصاحب میکردند و هر پنج دست یک بار قرعه به نامم میفتاد تازه من میکرو هم داشتم :)

پریسا

یادمه اگه کل هفته دختر خوبی بودم اجازه داشتم پنج شنبه ها آتاری بازی کنم تازه اونم اهی بچه ی مهمانان عزیز تصاحب میکردند و هر پنج دست یک بار قرعه به نامم میفتاد تازه من میکرو هم داشتم :)

نیایش

[وحشتناک][وحشتناک]

نیایش

چرا دیگه چیز جدیدی نمی نویسی[سوال]

فاطمه فلاح

سلام عزيزم .. در جواب كامنتت بگم : خودآزاريم ديگه ؛ خـــــــــود آزار !!!! --- بنظر من ربطي نداره كه تو چه دهه اي به دنيا اومده باشي ؛ همه ماها تو زندگيمون نوستالژي هايي داريم كه هميناس كه ما رو روپا نگه ميداره ... :) اميدوارم زندگيت پر از نوستالژي هاي شيرين باشه ...

رضوان

موبایل مجانی بگیریداین یکی راسته, مطمئن باشید. - http://sarasiyab.persianblog.ir/page/majani66

من هم این تاسف رو برای بچه های نسل اخیر و این نگران رو برای نسل های پیش رو دارم. برای ما شصتی ها هم یه خرده چیزهایی هست. حالا که نوستالژی ندارین دست کم می تونین از این دوران نوجوانی برای اینده خاطره بسازین.

ترنم

صبرداشته باش یک کمی زندگی کن تا بعد نوستالژی پیدا کنی